Jõugud

Grove Street FamiliesJõuku juhivad Carl Johnson ja CJ vend Sweet Johnson. Samuti kuuluvad jõuku ka reeturid
: Ryder ja Big Smoke. Jõugu suurim vihavaenlane on "The Ballas" nii, et nendest tasub eemale hoida.
Grove Street Families jõuk paikneb  Los Santose ida piirdes. Jõuk kannab rohelist värvi riideid ning kui tahad saada austust oma kambaliikmetelt, peaksid ka sina seda tegema. Jõugu graffitiks on tavaliselt rohelisega kirjutatud "Grove 4 Life". Jõugu liikmed on sõbralikud ning aitavad alati.


Auto: Greenwood, Woodoo
Relvad: Nuga, 9mm, Desert Eagle, MP-5


The BallasGrove Street Families jõugu Suurimad rivaalid. The Ballas on süüdi CJ ema ja tema 10 aastase venna surmas, ning pärast CJ lahkumist võtsid nad ära suurema osa Grove Streeti territooriumitest. Sellepärast on nad vihavaenus Grove Street Families'iga. Samuti toimub nende vahel pidevalt sõdasid. Nad tahavad Los Santose tänavaid valitseda, ning tegelevad narkootikumide ja prostitutsiooniga.
Jõugu liikmed riietuvad lillasse.

Auto: Majestic, Tahoma
Relvad: 9mm, Micro SMG

Los Santos VagosSee jõuk on pärit hispaaniast. Enamasti kannavad kollast peapaela. Nende suurimad vaenlased on Varrios Los Aztecas. Jõugu graffitiks on tavaliselt kollasega kirjutatud "Los Santos Vagos" Nad paiknevad enamasti Los Santose idarannas ja Los Santosest põhjas.

Auto: Tornado, Hermes
Relvad: 9mm


Varrios Los AztecasSelle jõugu juht on Cesar Vialpando kes mängu käigus hakkab CJ sõbraks, nad paiknevad Los Santoses El Coronas ja selle ümbruses. See jõuk ei ründa sind juhul kui sa just ise tüli norima ei lähe.
Vihavaenus on nad Los Santos Vagostega, kuid nad ei hoia oma käsi eemal ka teistest Los Santose jõukudest. Kannavad enamasti sinist peapaela.

Auto: Broadway
Relvad: 9mm


TriadsTriade juhib pime Wu Zi Mu (Woozie) ja Ran Fa Li. Nad on sõbrad Grove Street Families'itega. See jõuk tegutseb küll San Fierros, kuid läbi tutvuste Carl'iga on nad alati valmis aitama Grove Streeti. Nad otsivad alati uusi äri võimalusi. Nende vihavaenlased on Da Nang Boys, sellepärast, et ka Da Nang Boys'id otsivad uusi ärivõimalusi. Hiljem tulevad neil probleemid ka Las Venturase mafioosodega, kes ei ole rahul nende teise äriga - Four Dragons kasiino. Nad paiknevad San Fierros Chinatownis ning riietuvad korralikult musta ülikonda.

Auto:
Elegy, Sultan
Relvad: 9mm, AK-47


Da Nang BoysVana Vietnami aegne tänava jõuk. Äärmiselt vägivaldsed, kuid ei ründa põhjuseta. Nad paiknevad San Fierros, Easter Basinis. Vihavaenus on nad Triads'itega. Üritavad vägivallaga Triaditest jagu saada, korraldades rüüstamisi ja tapmisi Chinatownis, ning jälitades jõugu liidreid, et neid üksikus kohas tappa. Käivad lohakalt riides.


Auto: Buccaneer
Relvad: 9mm, Micro SMG


San Fierro RifaSan Fierro Rifat juhib T-Bone Mendez. Jõuk paikneb San Fierros Dohertys. Omavavad Dohertys Narkolaborit. Vihavaenus on nad Varios Los Aztecas'tega, kellele nad muidugi kõvasti alla jäävad. Sarnaselt Varrios Los Aztecas'ile kannavad nad samuti helesinist peapaela.


Auto: Sabre
Relvad: 9mm